پف زیر چشم

تیر 6, 1397 0
download.jpg

انسان چه در سنین 20 سالگی خود باشد و چه در سنین 60 سالگی که پیری به سراغ انسان می اید در هیچ دوره ای دوست ندارد زیر چشمانش پف کرده باشد و یا سیاه باشد . با اینکه پف زیر چشم نشانه بیماری نیست اما باعث ایجاد یک حس بد در فرد می شود .

پف زیر چشم به تورمی گفته می شود که در دور چشم و مخصوصا زیر چشم ایجاد می شود . که این تورم ناشی از وجود مایع اضافی در بافت دور چشم به وجود می آید . البته پف زیر چشم با افزایش سن بیشتر و بیشتر خود را نشان میدهد و شاید به صورت حلقه های سیاه رنگی در دور چشم ایجاد شود .

پس می توان گفت که این پف و خطوط سیاهی که در اطراف و زیر چشم ایجاد میشود همه را ناراحت کرده و عذاب می دهد به صورتی که هیچ کس دوست ندارد با چشم هایی سیاه رنگ و پف کرده که بر زیبایی صورت تاثیر زیادی می گذارد از خانه بیرون بیاید .

پف زیر چشم
پف زیر چشم

البته باید این واقعیت را بدانید که تمام انسان ها اندکی پف در زیر چشم دارند و این پف زیر چشم در اصل جزئ اصلی از اناتمی بدن به شمار می رود و کار ان حفاظت از چشم در مقابل صدمات احتمالی که در طول زندگی انسان ممکن است به چشم وارد شود می باشد . اما این پف در بعضی از افراد ممکن است که بسیار زیاد باشد به طوری که کاملا دیده شده و صورت فرد را تحت تاثیر قرار دهد . این زیاد بودن بیش از حد پف زیر چشم دلایل مختلفی دارد . دلایلی مانند :

  1. ژنتیک .
  2. الرژی .
  3. گریه کردن و تحریکات عصبی .
  4. نوع رژیم غذایی .

پف زیر چشم به هر دلیلی  از 4 مورد بالا  در چهره به وجود امده باشد قابل درمان است . اما ابتدا باید دلیل به وجود امدن پف زیر چشم را پیدا کرد و سپس در صدد در مان ان برامد .به طور مثال و کاملا خلاصه راه های درمان پف زیر چشم به هر دلیلی را برایتان توضیح خواهیم داد .

مثلا پف زیر چشمی که به دلیل ژنتیکی به وجود امده باشد با داروهای شیمیایی که کاملا به دستور پزشک تجویز شده باشند و کرم های مخصوص قابل درمان است

پف زیر چشمی که دلیل ان الرژی باشد میتواند به دلایل مختلفی مانند : گرده ی گل و گیاه و یا وجود حیوانات خانگی و یا الودگی هوا و . . . . به وجود امده باشد. برای درمان این نوع پف زیر چشم باید به دنبال منبع الرژی زا بگردید و هرچه زود تر ان را از خود دور کنید .

پف زیر چشم به دلیل گریه کردن را  میتوان با ماساژ و کرم بر طرف کرد .

بعضی اوقات که از خاب بیدار می شوید و می بینید که زیر چشم هایتان شدیدا پف کرده دلیل ان غذای پر نمکی است که روز قبل خورده اید . نمک میتواند پف زیر چشم را به شدت افزایش دهد . پس بهتر است که نمک را در رژیم غذایی خود کم کرده و یا استفاده نکنید .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.