ویژگی های تزریق بوتاکس | تزریق بوتاکس | بوتاکس

مرداد 29, 1397 0
botox.jpg

ویژگی های تزریق بوتاکس را با ونوس شرق بدانید.

ویژگی های تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های از بین برنده ی چین و چروک می باشد به طوری که در سال 2013 بیش ترین مراجعه کننده برای تزریق بوتاکس ا به خود دیده است. کشور ایران یکی از پرطرفدارترین کشورهای استفاده کننده تزریق بوتاکس می باشد. اصولا بوتاکس توسط نوعی سم باکتری تولید شده که بر عضلات نواحی که قصد تزریق ژل در آن جا دارید را تاثیر گذاشته و به مدت موقتی آن ها را بی حس می کند و از ایجاد چین و چروک و خطوط اضافی دیگر تا مدت مشخص شده ای جلوگیری می کند. این عمل زیبایی مانند سایر عمل های زیبایی دیگر ویژگی های خاص خود را دارد. این مقاله به بررسی توضیحی کلی و ابتدایی در مورد بوتاکس و تزریق آن می پردازد. از دیگر موضوعات مربوط این مقاله بیان ویژگی های مربوط به تزریق بوتاکس می باشد. کلینیک پوست و زیبایی ونوس یکی از برترین کلینیک های ایران است که با برترین متد و متخصصینی زبده تزریق بوتاکس را به بهترین نحو ممکن و کمترین میزان آسیب و عوارض جانبی انجام می دهد.

ویژگی های تزریق بوتاکس
ویژگی های تزریق بوتاکس

اطلاعات کلی درباره بوتاکس و تزریق آن:

نوروتوکسینی به نام بوتولونیوم عامل اصلی تولید بوتاکس محسوب می شود که این ماده توسط باکتری کلسترودیوم بوتولونیوم (Clostridium botulinum)تولید می شود.بوتاکس در زمینه ی پزشکی برای درمان بعضی از شرایط عضلانی و در شاخه ی زیبایی برای از بین بردن چین و چروک توسط ضعیف کردن موقتی عضلات مربوطه مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت استفاده ی درست و مناسب از بوتاکس اثرگذاری آن بیش تر می شود. این روش درمانی یکی از رایج ترین راه های رفع کننده ی چین و چروک و خطوط اضافی صورت می باشد. از تزریق بوتاکس برای درمان افرادی که بیش از حد عرق می کنند، میگرن، اختلالات ماهیچه ای و دیگر اختلالات مثانه و شکم مورد استفاده می شود. همه ی این موارد باعث شده است تا بوتاکس جایگاه ویژه ای در شاخه ی پزشکی و مخصوصا بخش زیبایی داشته باشد.

ویژگی های تزریق بوتاکس
ویژگی های تزریق بوتاکس

ویژگی های تزریق بوتاکس:

تزریق بوتاکس یکی از بهترین و رایج ترین عمل های زیبایی موجود در سرتاسر جهان است که در این چند سال اخیر بسیار رواج یافته است. تزریق بوتاکس یکی معروف ترین روش های رفع چین و چروک و خطوط اضافی بر روی صورت به حساب می آید. تزریق بوتاکس به اندازه ی قابل توجهی توسط متخصصین پوست و امراض پوستی برای عمل های زیبایی و مشکلات پوستی انجام می شود و مورد استفاده ی مراجعه کنندگان قرار می گیرد. یکی از مواد تشکیل دهنده ی بوتاکس، بوتولونیوم توکسین می باشد که توسط  پروتیین مخدر عصبی (نروتوکسین عصبی) تولید می شود.

ویژگی های تزریق بوتاکس
ویژگی های تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد، تزریق بوتاکس در سرتاسر جهان توسط متخصصین پوست و امراض پوستی که دوره های تزریق بوتاکس را گذرانده اند، انجام می شود. بوتاکس اکثرا برای عمل های زیبایی مربوط به پوست و همچنین کاربرد های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق بوتاکس نیز توسط سایر عمل های زیبایی ویژگی ها و اثرات منفی خاص خود را دارد. با هم به بررسی این نکات می پردازیم:

ویژگی های تزریق بوتاکس

هزینه ی بوتاکس:

یکی از ویژگی های مطلوب این عمل زیبایی مقرون به صرفه بودن هزینه ی آن می باشد. نسبت به سایر عمل های زیبایی مانند جراحی پوست هزینه ی تزریق بوتاکس در مقایسه با دیگر روش ها بسیار مناسب است.

ویژگی های تزریق بوتاکس
ویژگی های تزریق بوتاکس

سرعت تزریق بوتاکس:

در بسیاری از موارد مراجعه کننده تزریق بوتاکس، اثرات این عمل زیبایی را بسیار سریع مشاهده کرده اند. در مواردی دیگر اثرات تزریق بوتاکس نهایتا چیزی حدود یک تا دو روز طول بکشد اما در بسیاری از موارد و برای اثرگذاری کلی تزریق بوتاکس، حدود حداکثر یک هفته نیاز است تا اثرگذاری کلی آن مشخص گردد. همچنین فرایند انجام کار بوتاکس در کلینیک های پوست و زیبایی بسیار سریع بوده و بسیاری از مراجعه کنندگان به محض انجام تزریق بوتاکس خود می توانند کارهای روزمره ی خود را به انجام برسانند. برخلاف عمل های جراحی دردناک و اذیت کننده ی پوست، تزریق بوتاکس نیازمند خانه نشینی و یا گذراندن دوره ی نقاهت خاصی نیست.

کم ترین درد و بدون خونریزی:

عمل زیبایی تزریق بوتاکس نسبت به سایر عمل های زیبایی درد و خونریزی کم تری دارد. می توان حتی میزان درد و خونریزی تزریق بوتاکس را کم تر از لیفت صورت( نوعی عمل زیبایی ای می باشد که میزان پوست اضافی و شل شده را برداشته و به وسیله ی آن مراجعه کننده جوان تر به نظر می رسد) بوده اما اثرگذاری آن به مراتب اندازه ی لیفت صورت می باشد. کم بودن درد و خونریزی تزریق ژل مهم ترین ویژگی این عمل زیبایی می باشد.

عوارض جانبی عمل تزریق بوتاکس:

همانند دیگر عمل های زیبایی که در سرتاسر جهان انجام می شود و دارای عوارض جانبی خاص خود است، تزریق ژل نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. عوارض جانبی موقتی توسط تزریق بوتاکس به وجود می آید که با گذر مدت زمان کوتاهی این عوارض جانبی از بین می رود. همانطور که گفته شد اکثر عوارض جانبی ای که توسط تزریق بوتاکس به وجود می آیند بیش تر از چند روز دوام نداشته و بیش تر از زمانی که اثر تزریق بوتاکس بر روی آن ناحیه می ماند، از این عوارض چیزی مشاهده نمی شود.

ویژگی های تزریق بوتاکس
ویژگی های تزریق بوتاکس

کاربرد متفاوت تزریق بوتاکس:

یکی از برترین و مفید ترین ویژگی های تزریق بوتاکس این است که می توان این ماده را به طور گسترده ای در دیگر موارد مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال علاوه بر این که تزریق بوتاکس در عمل های زیبایی مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرد، می توان آن را در زمینه ی پزشکی و بخشی از مشکلات عضلانی از آن استفاده کرد.

تزریق بوتاکس بیش از 20 نوع استفاده ی پزشکی درمانی دارد که اثرات آن هم چنان تحت تحقیق و بررسی است و رفته رفته تزریق بوتاکس جزو یکی از عمل های پزشکی نیز قرار خواهد گرفت. بوتولونیوم توکسین موجود در بوتاکس برای درمان بیماری های متعدد ماهیچه ای- عضله ای مورد استفاده قرار می گیرد. چند مورد از اثرات و استفاده از تزریق بوتاکس بر روی بیماری ها عبارتند از:

  • اسپاسم پلک های چشم(Blepharospam)
  • اسپاسم شدید عضلات گردن
  • میگرن های شدید
  • تعریق شدید بدن
  • دوبینی چشم
  • فعالیت بیش از حد مثانه

منابع:

تزریق بوتاکس

بوتاکس

مترجم: جواد محمدی

 

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.