لیزر-موی-زائد.jpg

طبق توصیه ی دکتر نیکولز کسانی که درد لیزر موهای زاید برای آن ها بسیار زیاد است به راحتی می توانند از کرم های بی حس کننده استفاده کنند که این کرم ها میزان درد موجود در لیزر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. میزان نمره ای که می توان به درد لیزر موهای زائد با استفاده از کرم های بی حس کننده داد یک تا سه می باشد.

میزان اثر و درد لیزر موهای زائد بر بخش های مختلف بدن به چه گونه است؟

جدا از اینک قصد از بین بردن موهای زائد کدام بخش بدن خود را دارید، لیزر موهای زائد بدن راهی مطلوب برای از بین بردن آن می باشد. تنها در چند دقیقه با کمترین احساس ناراحتی فولیکول های موهای زائد توسط لیزر از بین می رود. با استفاده از انرژی متمرکز و زیاد، فولیکول های موهای زاید هدف گیری می شوند و پرتو نور بر آن تابیده می شود. اشعه ی دستگاه لیزر موهای زائد بر روی رنگ دانه های موهای زائد تابیده می شود به همان شکل که نور آفتاب بیشتر به سمت لباس های تیره تر تابیده می شود. به همین دلیل لیزر موهای زائد بیشترین اثر را بر روی موهای تیره، مو های ضخیم با رنگ های معمولی می گذارد. برخلاف بسیاری از رقبای ما در لیزر موهای زائد ، عکس های ایده آلی که در این زمینه ها می بیینید نتیجه مدل های متفاوت لیزر موهای زائد است که به خاطر تفاوت در نوع پوست، رنگ و جنس موهای زائد نیازمند چند جلسه می باشد. پوست هر شخص با شخص دیگری فرق می کند به همین دلیل برای مشخص شدن بهترین نوع لیزر برای پوست شما و بهترین نتیجه از لیزر خود بهتر است با پزشک مشورت کنید.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

علاوه بر توضیحات بالا امروز قصد بررسی میزان درد لیزر موهای زائد بر بخش های مختلف بدن می پردازیم.

بسیاری از افراد از عنکبوت واهمه دارند در حالی که بعضی دیگر از احساس تنهایی بیزارند و همچنین بعضی از افراد از درد می ترسند. اما در بعضی مواقع چشیدن حس درد ارزش آن را دارد. به عنوان مثال تحمل درد ناچیز لیزر موهای زائد برای رهایی از اصلاح کردن آن هم به مدت بسیار طولانی واقعا ارزشمند است. خبر خوب این است که میزان دردی که ممکن است بخاطر لیزر موهای زائد حس کنید بر اساس بخش های مختلف بدن متفاوت است. بر اساس گفته های متخصص پوست و امراض پوستی دکتر کیم نیکولس(Kim Nichols) ممکن است در هر بخش از بدن میزان درد متفاوتی از لیزر را حس کنید

صورت: دو تا هشت از ده

میزان درد بر اساس نمره ی یک تا ده( نمره ی ده دردناک ترین بخش است).

میزان متفاوت و گسترده ای را به خود اختصاص می دهد اما این میزان درد به میزان ضخامت پوست بستگی دارد که بر اساس این موضوع به کرم های غلیظ تر و بهتری نسبت به سایر مرطوب کننده ها نیاز خواهید داشت. قسمت بالایی لب در صورت اصولا به دلیل نازک تر بودن پوست در آن قسمت دردناک ترین بخش صورت برای لیزر موهای زائد می باشد. حس درد در این بخش مانند ضربه ی ناگهانی اما دردناک و مضر یک تسمه ی پلاستیکی بر روی پوست می باشد. این توضیخات توسط دکتر الیزابت تانزی (Elizabeth Tanzi) متخصص پوست و مو و مسئول مرکز مراقبت های پوست و لیزر سنتر می باشد. در یک بخش از موضوع بخاطر لیزر موهای زائد بالای لب خود درد بسیار زیادی را تحمل می کنید درصورتی که از طرفی دیگر از شر موهای بالای لب(سبیل) خود خلاص می شوید. به نظر معامله ی خوبی است. در دیگر بخش های صورت که پوست در آن جا ضخیم تر است میزان درد کم تر و قابل مدیریت است. از این بخش ها را می توان چانه و خط ریش نام برد.

لیزر موهای زائد زیر بغل
لیزر موهای زائد زیر بغل

محل مورد نظر: زیر بغل

میزان درد: نه از ده

طبق گفته های اکثر مراجعه کنندگان دکتر تنزی دردناک ترین بخش مورد نظر برای لیزر موهای زائد بدن زیربغل می باشد. لیزر در این بخش را مانند فرو کردن یک سوزن در آن بخش می بینند درحالی که جلسات درمانی این بخش بسیار اثرگذار بوده طوری که اکثر مراجعه کنندگان تمام جلسات خود را تکمیل می کنند. اصولا استفاده نکردن مداوم از تیغ دوست داشتنی ترین حس در طول تعطیلات می باشد.

محل مورد نظر: ناحیه ی ژنیتال

میزان درد: هشت از ده

اگر تابحال از وکس برای ناحیه ی ژنیتال خود استفاده کرده اید و درد زیادی را احساس نکرده اید آن وقت وکس از لیزر بهتر است. یکی از مزیت های لیزر موهای زائد نسبت به وکس سریع تر بودن آن است که به سرعت جلسه ی درمانی این بخش به پایان می رسد.

محل مورد نظر: بازوها( دست ها)

میزان درد: سه از ده

دقیقا مثل صورت لیزر موهای زائد این بخش نیز دردناک است. حس درد در این بخش مانند ضربه ی ناگهانی اما دردناک و مضر یک تسمه ی پلاستیکی بر روی پوست می باشد. اما برخلاف پوست صورت ، پوست بازوها میزان مقاومت بالاتری در برابر درد را دارند. طبق گفته های دکتر نیکولز، پوست موجود در بازو و پشت بازو سخت تر و ضخیم تربوده و در نتیجه میزان حساسیت این بخش ها نسبت به سایر موارد در برابر درد کم تر است. میزان درد در این بخش از بدن بسیار متعادل است. بهتر است از کلمه ی درد استفاده نشود و به جای آن از قلقلک استفاده کنیم. بسیاری از مراجعه کنندگان که به برای لیزر موهای زائد این بخش به کلینیک ها حضور پیدا می کنند اصولا احتیاجی به کرم های بی حس کننده نیز ندارند.

محل مورد نظر: پاها

میزان درد: شش تا هفت

پاهای شما یکی از بخش هایی است که میزان دردی که از لیزر موهای زائد حس می شود بسیار کم است. بر اساس گفته های دکتر تنزی میزان درد لیزر در این بخش قابل تحمل و بسیار سریع و فرایند لیزر در این بخش ها نیز به سرعت صورت می گیرد. تا زمانی که بخواهید میزان درد آن را حس کنید لیزر آن بخش تموم شده است.

محل مورد نظر: پشت(کمر)

میزان درد: هشت از ده

اگر به میزان کافی مو بر روی پشت خود دارید که احتیاج به استفاده از لیزر موهای زائد دارید پس باید درد آن را نیز به جان بخرید. دکتر تنزی به دلیل تراکم مو و میزان درد در این ناحیه به مراجعه کنندگان کرم های بی حسی را توصیه می کند. اگر قبل از عمل لیزر موهای زائد پشت خود از کرم های بی حسی استفاده کنید، میزان درد آن به شدت قابل توجهی (دو تا چهار) پایین می آید.

محقق و مترجم: جواد محمدی

منبع : لینک


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.