لیزر-موی-زائد.jpg

لیزر مو های زائد

هر آن چه که باید قبل از لیزر کردن بدانید

تیغ زدن، کندن مو، وکس کردن مو و. . . . تمام این ها بسیار وقت گر هستند، اما برای افرادی که ترجیح می دهند پوستی لطیف، نرم و بدون مو داشته باشند، به نظر می رسد که آن ها فقط تنها راه موجود و در دسترس را ترجیح  می دهند. اگر خواهان پرداخت کمی هزینه ی بیشتر نسبت به سایر راه های موجود و به جای آن یک روش از بین برنده ی دائم را استفاده کنید، آن روش لیزر مو های زائد بدن می باشد. این دستگاه یکی از برترین تکنولوژی به روز می باشد که توسط اشعه ی لیزر فولیکول های مو را نابود می کند و به شما پوستی براق و بدون مو هدیه می دهد.

لیزر مو
لیزر مو
  1. دستگاه لیزر مو های زائد چگونه موهای اضافی را از بین می برد؟ (کارایی این دستگاه چگونه است؟)

هر دستگاه یا سرویسی که نام لیزر را همراه خود داشته باشد ممکن است کمی ترسناک باشد اما در حقیقت کار این دستگاه بسیار ساده است.

طبق گفته های دکتر مارگاریتا لویس متخصص امراض پوستی، انرژی موجود در دستگاه لیزر مو های زائد از طریق رنگدانه های مو جذب می شود و به فولیکول های مو می رسد و در نهایت منجر به نابودی این موهای زائد از ریشه می شود. هنگامی که موها از ریشه نابود شوند دیگر قادر به رشد نخواهند بود.

لیزر مو
لیزر مو
  1. کدام نوع از لیزرها برای افراد مناسب است؟(متناسب با نیاز آن ها)

طبق بیان های راشل شاروف که دارای مدرک زیبایی شناسی از کلینیک زیبایی شناسی و مرکز لیزری می باشد، سه نمونه از رایج ترین و بهترین نوع لیزر ها عبارتند از:

دیود: لیزر دیودی بهترین و اثر گذار ترین نوع لیزر بر روی پوست های روشن و تیره می باشد.

الکساندرایت: این نوع لیزر سریع ترین نوع موجود از میان لیزرهای موهای زائد بدن می باشد و لیزری بسیار مناسب برای درمان بخش های بزرگتر بدن و متقاضیانی که دارای رنگ های پوست روشن و زرد می باشند.

Nd YAG: این نوع لیزر با امواج بلند آن به صورت کاملا مطمئن و سالم بر روی تمام نوع های مختلف پوست همچنین پوست های برنزه شده اثر گذار می باشد. هنگامی که این نوع لیزر با دیگر مدل های مختلف لیزر مقایسه می شود کاملا مشخص است که لیزر Nd YAGبر روی موهای روشن و قوی اثر گذاری کم تری دارد.

  1. اثر گذاری لیزر موهای زائد بدن بر روی کدام قسمت های بدن بیشتر و بهتر است؟

لیزر موهای زائد بر تمام قسمت های مختلف بدن که خواهان از بین بردن دائمی مو های زائد آن هستید اثر می گذارد اما در قسمت هایی از بدن به ویژه ناحیه ی ژنیتال، لب ها، گونه و زیر بغل تاثیر ویژه ای می گذارد.

  1. چه کسانی بهترین گزینه برای لیزر موهای زائد بدن می باشند؟

اگر شما مو هایی تیره و بخاطر فرایند رشد مجدد و از بین موهای زائد خود بسیار اذیت شده اید پس لیزر مو های زائد بر روی موهای زاید ضخیم، متراکم و تیره ی شما بسیار اثرگذار خواهد بود. اشعه ی موجود در دستگاه لیزر موهای زائد به رنگدانه و از آن جا به فولیکول مو می رسد و باعث از بین بردن موهای زائد بدن می شود. طبق گفته های دکتر بینور آلار مدیر ازمایشگاه زیباییGood Housekeeping Beauty  که خود ایشان تجربه ی شخصی از لیزر موهای زائد دارند؛ بعضی مواقع زمان بیش تری نیاز است تا موهای ضخیم تر را کاملا از بین برد. بعضی از این موهای زاید بسیار مقاوم هستند و در بعضی موارد به دلیل تغییرات هورمونی و یا دیگر تغییرات پیاز موهای زائد در طول درمان فعال می شوند.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد
  1. قبل از عمل لیزر باید استفاده از چه داروهایی را متوقف کرد؟

    دقیقا مثل وکس کردن، مراقبت از پوست همزمان با مصرف برخی از داروها امکان پذییر نمی باشد. هرگونه دارویی که نسبت به نور حساسیت دارد را حدقل یک هفته قبل از عمل باید مصرف آن را متوقف کرد. داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها  حساس به نور هستند، پس اگر عفونت دارید بهتر است عمل لیزر مو های زائد بدن را به مدت چند هفته عقب بیاندازید.

دکتر آرال می گوید: بیماران از مصرف کرم های ضد آفتابی که دارای واکنش گر هایی مثل ریتینوید ها و آلفا هیدروکسیل اسید می باشند، خودداری کنند. این داروها می توانند میزان گردش سلول های پوستی را افزایش می دهند و باعث آسیب پذیری پوست نسبت به خورشید و سوزش و خارش در طول دوره ی لیزر موهای زائد می شود. اگر نسبت به آسیب و تاثیر داروی مصرفی خود بر دوره ی لیزر موهای زائد خود نیستید قبل از مصرف مجدد آن با دکتر خود مشورت کنید.

  1. چقدر طول میکشد تا لیزر موهای زائد اثر کند؟

دکتر لولیس می گوید: اثر و زمان نمایان شدن آن بر بدن هر فرد تفاوت دارد پس تعداد جلساتی که هر فرد باید بگذراند با فرد دیگر متفاوت خواهد بود. لیزر مو های زائد زمانی کارایی دارد و مفید خواهد بود که مو در حالت رشد خود وجود داشته باشد. او می گوید هر بخش از بدن ریتم و اندازه ی رویش موی خاص و متفاوت خود را دارد و در نتیجه با توجه به الگوی رشد مو در نقطه ی مورد نظر، تعداد جلسات ان نیز متفاوت خواهد بود اما دکتر شاروف این موضوع را نیز عنوان می کند که اصولا و برای اکثر مراجعه کنندگان متوسط تعداد جلسات لیزر کامل موهای زائد چیزی بین هشت تا دوازده جلسه خواهد بود.

لیزر موهای زائد بدن
لیزر موهای زائد بدن
  1. آیا باید در تمام جلسات لیزر موهای زائد خود حضور داشته باشم؟

بله. دکتر لولیس: یکی از بزرگ ترین اشتباه های افرادی که برای لیزر موهای زائد شرکت می کنند، انجام می دهند این است که به طور کامل جلسات مشخص شده را به طور کامل شرکت نمی کنند. هنگامی در بین جلسات سرعت رشد موهای زائد کاهش پیدا می کند، مراجعه کنندگان دیگر جلسات باقی مانده ی خود را تکمیل نمی کنند. اگر می خواهید درمان و لیزر موهای زائد شما کاملا اثر گذار باشد پس بهتر است آن چیزی که متخصصان به شما می گویند را کامل و دقیق انجام دهید. آن ها بهترین را می شناسند.

منبع : لینک

مترجم و محقق : جواد محمدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.