لیزر-موهای-زائد-تاثیر-پالس_های-انرژی-نوری-برای-رفع-موی-زائد1.jpg

لیزر موهای زائد

نه عوارضی که باید حتما درمورد جلسات لیزر موهای زائد بدن بدانید.

رویش بسیار زیاد و شدید مو بر روی  نقاط مختلف بدن همیشه مشکلی جدی برای بانوان و آقایان بوده است. اصولا ما زمان و هزینه ی قابل توجهی را برای پاکسازی دست ها، بازوها و دیگر بخش های بدن را از موهای زائد اختصاص می دهیم. روش های سنتی و معمولی که برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده می کنیم شامل تیغ، وکس و یا کرم از بین برنده ی موهای زائد هستند که زمان بسیار زیادی را از ما می گیرند، دردناک و پرهزینه هستند.

با گذشت یک دهه و با توجه به افزایش محبوبیت آن، عمل لیزر موهای زائد جز یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود. این دستگاه برای تمام نقاط از جمله صورت، چانه و دیگر بخش های بدن به نحو مطلوب اثر گذار است و مورد استفاده قرار می گیرد. عمل با این دستگاه اصولا توسط جراحان پوست در سرتاسر جهان انجام می شود و گزینه ای بسیار مناسب برای از بین بردن دایمی موهای زاید با حداقل احتمال خطر است.

عمل لیزر موهای زاید موهای اضافی را به سرعت از بین می رود. اما از طرفی دیگر ممکن است باعث به وجود آمدن آسیب شود. این عمل می تواند پوست شما را بسوزاند و جای زخم آن به صورت همیشگی باقی بماند.

پس اگر زمانی در این زمینه قصد هزینه کردن داشتید بهتر است قبل از آن از مکان عمل لیزر اطلاعات به دست آورید و درمورد نکات مثبت و منفی آن اطلاعات به دست آورید.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

مطالب پایین را مطالعه کنید و درمورد لیزر موهای زائد بدن اطلاعات به دست آورید.

عمل لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

عمل لیزر موهای زاید بدن شامل دستگاه لیزری است که گرمای انرژی موجود در اشعه را بر روی تک تک ریشه ی موهای زائد می تاباند و باعث آسیب زدن به فولیکول مو می شود. این نوع از عمل زیبایی برای اکثر انواع پوست ها اثر گذار می باشد و با آسیب زدن به فولیکول مو مانع رشد مجدد موهای زائد برای مدت بسیار طولانی و در بعضی مواقع همیشگی می شود.

 • این عمل در اکثر مواقع بدون خطر می باشد و حداقل آسیب را بر سطح پوست وارد می کند. بهترین تاثیر لیزر موهای زائد بدن بر روی موهایی با رنگ تیره و پوست روشن است. این عمل بر روی موهایی رنگی مانند خاکستری، سفید، قرمز روشن، قهوه ای روشن و بلوند تاثیر چندانی نمی گذارد. برای تاثیر بلند مدت و یا دایمی این عمل، به چندین جلسه و درمان نیاز است.
 • نسبت به فولیکول های موهای زائد ، پوست ما زیاد در معرض سوزش و یا عوارض لیزر موهای زائد بدن قرار نمی گیرد زیرا پوست ما سریع تر از فولیکول ها خنک می شود. بعد از پایان درمان و جلسه ی لیزر، برای کم تر کردن خطر آسیب دیدگی پوستی و خنک شدن آن از کرم استفاده می کنیم.
 • به طور معمول هر جلسه ی لیزر موهای زائد صورت و زیربغل به مدت 15 دقیقه طول می کشد. دیگر بخش های بدن حداقل یک ساعت برای لیزر کردن زمان می برند.

اگر چه معمولا پروسه ی لیزر موهای زائد بدن فرایندی کم ریسک و یا حتی بدون ریسک است، ممکن است عوارضی نیز داشته باشد. این عوارض را می توان به این شکل تقسیم کرد:

 1. اصولا استفاده ی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن نیازمند مقدار بسیار زیادی حرارت برای سوزاندن می باشد. این عامل می تواند در نتیجه منجر به سوختگی جزیی پوست در بعضی از مراجعه کنندگان شود. معمولا سوختگی پوست ناشی از لیزر در افرادی که پوست های تیره تری دارند بیش تر است زیرا رنگدانه های تیره تر گرمای بیش تری را جذب می کنند و در نتیجه باعث سوختگی پوست می شود. معمولا این سوختگی ها جزئی بوده و تنها در مواردی خاص سوختگی شدید قابل ملاحظه است.
 2. لیززر موهای زائد بدن ممکن است باعث هایپرپیگمنشن( امکان تیرگی بعد از لیزر موهای زائد بدن) و یا هایپوپیگمنشن( امکان روشن شدن پوست بعد از لیزر موهای زاید بدن شود.
 3. در بعضی مواقع ممکن است باعث آسیب به چشم شود. پس بسیار مهم است که در طول جلسه ی لیزر از چشمان خود مراقبت کنید.( چشمان خود را محکم ببندید).
 4. خارش پوست یکی از عوارض رایج لیزر موهای زائد بدن اسست که هم در

طول جلسه ی لیزر و هم بعد آن می تواند اتفاق بیفتد.

 1. بعد از جلسه ی لیزر ممکن است پوست به مدت چند روز سرخ بماند و همچنین امکان تاول بعد از جلسه ی لیزر وجود دارد.
 2. درد، خارش و بی حسی پوست رایج ترین عوارضی هستند که بعد از جلسات لیزر موهای زائد بدن به وجود می آیند که این عوارض معمولی و طبیعی محسوب می شوند.
 3. لیزر موهای زاید بدن می تواند منجر به پوسته پوسته شدن پوست و دلمه بستن زخم شود. همچنین ممکن است بر روی پوست های حساس کمی خون مردگی به وجود آید. این عوارض در روزهای ابتدایی پس از عمل لیزر شما اتفاق رخ می دهد و بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.
 4. یکی از نادرترین عوارض لیزر موهای زائد ایجاد کبودی بر روی پوست های برنزه شده است.
 5. یکی دیگر از مهم اما نادرترین عوارض لیزر موهای زائد بدن عفونت می باشد. تمیز نگه داشتن محل لیزر شده بسیار مهم و یا بعد از جلسه ی لیزر امکان عفونت وجود خواهد داشت.

پنج حقیقت مربوط به لیزر موهای زائد بدن:

 1. لیزر کاهش دهنده ی موهای زائد اصولا دارای سه بخش پاکسازی، اصلاح و اسکن می باشد که در بخش اسکن انرژی لیزر از طریق پوست عبور می کند و از طریق رنگدانه جذب فولیکول های مو می شود.
 2. درصد بازگشت و رشد مجدد مو همیشه وجود دارد اما داشتن تعدادی جلسه ی لیزر مدت زمان عدم وجود موهای زائد را افزایش دهد.
 3. جدا از محل لیزر شده، توصیه می شود که فاصله ی زمانی بین دو جلسه ی لیزر موها زائد بدن بین سه تا هشت هفته باشد.لیزر بخش هایی از بدن از جمله پاها و دست ها نیازمند تعداد جلسات کمتری نسبت به گردن و صورت هستند.
 4. بعد از جلسه ی لیزر معمولا دو تا سه هفته طول می کشد تا فولیکول های مو از بین برود و موهای زائد رشد نکنند.
 5. لیزر موهای زائد بدن اصولا بر روی فولیکول های فعال مو اثر گذار می باشد. اصولا میان جلسات لیزر موهای زائد بدن فاصله می اندازند تا زمان کافی برای رشد مجدد فولیکول های موهای زائد وجود داشته باشد.

منبع : لینک

مترجم و محقق : جواد محمدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.