لیزر موهای زائد زیر بغل

تیر 29, 1397 0
Untitled-1-2.jpg

لیزر موهای زائد زیر بغل

هر دفعه که مادر شوهر من درمورد اثرات فوق العاده لیزر کردن می گفت، فکر می کردم فقط درمورد زمان انجام آن صحبت می کند درصورتی که وقتی اقدام به لیزر زیر بغل خود کردم متوجه عالی و حرفه ای بودن آن شدم. موهای زائد زیر بغل من تیره، محکم و سیم مانند است و بسیار سریع رشد می کند. پس ایده ی خلاص شدن از شر موهای زاید زیر بغل و تیغ نزدن هر روز این موها در زیر دوش نیز بسیار عالی به نظر می رسید. بدون شک من بسیار خوشحال تر بودم که دیگر از سختی، خطر و مشقت تیغ و اصلاح کردن راحت می شوم. اولین کاری که انجام دادم تماس گرفتن با متخصص امراض پوستی خود، دکتر دندی انگلمن(Dendy Engelman) دکترای امراض پوستی و عمل های زیبایی منهتن تماس گرفتم تا ببینم کجا این نوع از عمل ها انجام می شود و دقیقا در طول آن چه اتفاقی می افتد. دکتر انگلمن به من گفت که در مطب خود دستگاه لیزر را دارد و می تواند این کار را انجام دهد اما اگر خواستار رفتن به جای دیگری هستم حتما مطمئن شوم که آن مکان مجوز و گواهی و همچنین متخصصین زبده برای انجام این کار را داشته باشند.

سوالات رایج درباره لیزر موهای زائد زیر بغل

در مورد کسانی که در منزل و با دستگاه این کار را انجام می دهند چطور؟

مراقب باشید. می تواند اثر گذار باشد اما سرعت کار آن ها بسیار پایین است و بسیاری از مراجعه کنندگان به این مکان ها همگی به ادامه ی درمان خود پایان دادند زیرا وقت بسیاری از آن ها هدر می رفت و دردناک بود. و همچنین برای لیزر موهای زائد خود به دنبال تخفیف و یا مکان های فوق العاده ارزان نروید. این گفته ها را دکتر جویل شلزینگر(Joe Schlessinger) مشاور سایت RealSelf”” و متخصص امراض پوستی بیان می کند. مراجعه به این جور مراکز معمولا باعث سوختگی، جای زخم و مشکلات پزشکی عدیده ای می شود. پس در نهایت بهتر است به مراکز و افراد حرفه ای مراجعه کنیم.

نکاتی خواندنی در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر برای بعضی از افراد جواب نمی دهد، اما لیزر موهای زائد زیر بغل من که موهای تیره و معمولی داشتند بسیار اثرگذار بود.

لیزر موهای زائد شامل تابش شدید پرتوهای نوری که به آن ها اشعه های لیزر می گویند هست که از طریق پوست به فولیکول های مو می رسد و تک تک فولیکول های موهای زائد زیر بغل را هدف قرار می دهد. گرمای شدیدی که از لیزر به فولیکول مو می رسد از رویش مجدد فولیکول مو جلوگیری می کند. طبق گفته های دکتر انگلمن بهترین نوع مو برای لیزر کردن موهای تیره، ضخیم تر و با پیش زمینه ی پوست روشن می باشد. بدین شکل لیزر را می توانیم به راحتی و به طور مشخص بر رنگدانه ی پیاز مو که فولیکول مو قرار دارد تنظیم کنیم اما رنگدانه های اطراف پوست را نابود نمی کند. آن هایی که پوست تیره تر دارند ممکن است در معرض رنگ و لکه های سیاه بر روی پوست خود شوند که باعث مشکلات بسیاری برای سطح پوست زیر بغل می گردد. به گفته ی دکتر انگلمن به خاطر تیره بودن و ضخیم بودن موهای زائد زیر بغل من، گزینه ی خوبی برای لیزر موهای زاید زیر بغل هستم.

لیزر موهای زائد زیر بغل
لیزر موهای زائد زیر بغل

چیزی که می خواهم بدانم اینه که آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

هیچ درد خاصی وجود ندارد. این اطمینان را دکتر انگلمن داد. از دکتر پرسیدم که آیا کار خاصی هست که قبل از جلسه ی لیزر موهای زائد زیر بغل انجام دهم؟ او گفت بهتر است قبل از جلسه ی درمانی موهای زائد زیر بغل خود را با تیغ اصلاح کنید. تنها درخواست دکتر از من استفاده نکردن از وکس بود بخاطر اینک فولیکول های مو باید به صورت فیزیکی در پوست وجود داشته باشند. و همچنین موهای زیر بغل شما نباید زیاد بلند شود زیرا با این کار لیزر بیشتر جذب مو می شود تا فولیکول آن و در نتیجه برای دیدن بهبودی در رفع موهای زائد زیر بغل نیازمند تعداد جلسات لیزر بیش تر و طولانی تر خواهید بود. همچنین چند نوع از داروها بر نتیجه ی لیزر موهای زائد زیر بغل می تواند اثر گذار باشد. پس بسیار مهم هست که دکتر از سوابق پزشکی و مصرف داروی خاص شما مطلع باشد.

هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل

هنگامی که زمان یکی از جلسات درمانی من رسید، به اتاقی کوچک با یک دستگاه بسیار بزرگ روبرو شدم و حدود چهار فیت طول و دو فیت عرض آن بود که لوله ی سیاه و بلندی داشت که  فکر می کردم اشعه ی لیزر از طریق این بخش به ناحیه ی مورد نظر پوست برخورد می کند. هنگامی که دکتر انگلمن وارد اتاق شد کاملا توضیح داد که می خواهد چه کاری انجام دهد.

هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل

ابتدا کمی اسپری خنک کننده بر اپیدرم پوست می زنیم تا لیزر به قسمت های عمیق تر وارد شود و فولیکول های و ریشه های مو را هدف قرار دهد. اصولا برای رفع درد، همچنین برای خنک کردن سطح پوست و عدم به وجود آمدن لکه های سیاه بر سطح پوست زیر بغل می باشد. سپس چرخه ی رشد مو که به سه دسته تقسیم می شود را توضیح داد. بخش آناگن( بخشی است که مو رشد می کند) ، بخش کاتاگن( بخشی که مو پس از رشد به اصطلاح در حالت استرات به سر می برد) و بخش تلوگم( بخشی که مو ریزش می کند.) اصولا برای چرخه ی آناگن صبر می کنیم زیرا در آن زمان بهترین موقع برای نابودی و از بین بردن فولیکول های موهای زائد زیر بغل می باشد.مدت زمان لیزر موهای زائد زیر بغل نهایتا 30  ثانیه طول می کشد.

نکاتی خواندنی در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل

در حالی که به چند جلسه احتیاج دارید، من نتیجه ی لیزر موهای زائد زیر بغل را در جلسه ی اول را حس کردم.

بسیار خوشحال بودم که میزان موهای زائد زیر بغل من به شدت کاهش پیدا کرده است و به سختی می توان آن را دید. حدود یک هفته گذشت و من فقط یک بارآن ها را اصلاح کردم. یک هفته ی دیگر گذشت و تصمیم گرفتم آن ها را اصلاح نکنم تا میزان و اندازه ی آن ها را مقایسه کنم. به سختی می توانستم آن موها را ببینم و نتیجه ی لیزر موهای زائد زیر بغل من از همن جلسه ی اول نمایان بود.

منبع : لینک

مترجم: جواد محمدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.