بهترین-دستگاه-های-لیزر-موهای-زائد-1600x850-1200x638.jpg

لیزر موهای زائد بدن

ویژگی ها لیزر موهای زائد بدن

خلاص شدن از شر موهای زائد ناخواسته ی بدن هدفی سخت و طاقت فرساست که بسیاری از افراد با آن سر و کله می زنند. بسیاری از آن ها سراغ روش های رایج و معمولی رفع موهای زائد بدن می روند. نه تنها آن روش های ناکارآمد زمان بسیار زیادی را از فرد می گیرد بلکه بسیار مشکل به نظر خواهد آمد که با بدنی بدون مو روبرو شوند.

درحالی که رفع موهای زائد به وسیله ی تیغ زدن، وکس کردن و یا کندن آن دارای اثر موقت خود می باشد اما از طرفی دیگر با رعایت نکاتی که ما اینجا بیان می کنیم، لیزر موهای زائد بدن می تواند اثری دائمی بر رفع آن داشته باشد.

لیزر موهای زائد بدن روشی رایج برای رفع موهای اضافی و ناخواسته ی بدن در تمام بخش های مختلف می باشد. روش از بین بردن موهای زائد توسط دستگاه لیزر به این شکل است که اشعه ی موجود در این دستگاه  به فولیکول های کوچک موهای زاید می تابد و هنگامی که فرایند تابش لیزر تمام شد، از پیشروی و رشد آن جلوگیری می کند. از طرفی دیگر گرمای موجود در لیزر فولیکول ها را از بین می برد و از رشد مجدد موهای زائد در آینده جلوگیری می کند.

صرف نظر از رنگ موها، لیزر موهای زائد زمانی مفید و اثرگذار خواهد بود که راه حلی بلند مدت برای رفع موهای زائد بدن باشد. اصولا بسیاری از زنان زمان بسیار زیادی صرف واکس و یا تیغ زدن موهای زائد بدن خود می گذارند؛ طبق تحقیقات صورت گرفته زمان صرف شده برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن توسط روش های قدیمی و رایج، سالانه 75 روز می باشد که به جای صرف چنین زمانی برای انجام چنین کاری می توان کارهای مفید تری را انجام داد. رفع موهای زاید بدن یکی از کارهای سخت برای رسیدن به زیبایی ظاهری می باشد. در حالی که نتیجه ای که از آن انتظار داشتید و هدفی که داشته اید دور از انتظار است، در صورتی که به نحو صحیح انجام شود لیزر موهای زائد بدن می تواند نتایج بهتر و قابل قبول تری را ارائه دهد.

ویژگی های لیزر موهای زاید بدن :

درحالی که لیزر موهای زائد بدن در حدود دو دهه است که به کار گرفته می شود، مدتی سپری شد تا این دستگاه و این فرایند کاملا مورد تایید قرار گیرد. امروزه این تکنولوژی به طور قابل توجهی مورد تایید متخصصان آرایش و زیبایی، کلینیک ها و متخصصان امراض پوست می باشد. این جا چند مورد از ویژگی های لیزر موهای زائد بدن را مورد بررسی قرار می دهیم. این موارد عبارتند از:

  • کارایی: لیزر موهای زائد اثر و کارایی بیش تری را نسبت به سایر روش های از بین برنده ی موهای زائد بدن دارد. لیزر موهای زائد بدن روشی موثر است که کمک می کند موهای زائد و ناخواسته ی بدن از بین برود.
  • سرعت: لیزر موهای زائد بدن سریع ترین روش برای از بین بردن دائم موهای زائد بدن می باشد. این تکنولوژی می تواند بخش های گسترده ای از بدن را تنها در چند ثانیه پوشش دهد. بخش های کوچک تر مثل پایین لب تنها بیش از چند ثانیه پاکسازی می شود؛ درصورتی که قسمت های بزرگ تر بدن مثل پاها یا کمر، از بین بردن موهای زائد آن حدود یک ساعت طول می کشد.
  • اثرگذاری: در بعضی مواقع بسیاری از افراد تصور می کنند که لیزر موهای زائد به طور دائم موهای اضافی و ناخواسته را از بین نمی برد که این باوری اشتباه است. در اکثر موارد برای از بین بردن دائمی این مو ها چند جلسه نیاز است و بیش از هشت جلسه برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن توصیه نمی شود. پس دیگر نگران مداوم بودن درمان این مشکل خود نباشید.
لیزر موهای زائد بدن
لیزر موهای زائد بدن

حواشی لیزر موهای زائد بدن :

مطمئنا هیچ کدام از روش های از بین برنده ی موهای زائد ایده ال نیستند. به همین خاطر مضرات لیزر موهای زائد نیز بی حکمت نیست که قبل از انجام دادن این روش بهتر است به یاد داشته باشید.

  • هنوز به طور کامل روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن محسوب نشده است
  • عوارضی مانند سوزش پوست، خارش، آماس(تورم)، رنگ رفتگی پوست همراه با درد، خارش و بی حسی اطراف قسمت لیزر شده می تواند رخ دهد.
  • بسیار پرهزینه است.

اقدامات لازم جهت آماده شدن برای لیزر موهای زائد بدن :

استفاده از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد برای کسانی که اولین بار از این روش استفاده کرده اند می تواند ترسناک باشد. به همین دلیل بسیاری از کسانی که این کار را انجام می دهند تلاش خود را می کنند که اولین جلسه ی برای شما به یاد ماندنی باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که لیزر کردن فرایندی خطرناک است و باید از داشتن گواهی نامه ی سرویسی که لیزر کردن را انجام می دهد مطمئن شوید. بسیار مهم است که تا حدود هفت هفته قبل از لیزر از دیگر روش ها مثل الکترولیز، واکس بدن و کندن مو استفاده نکرده باشید. از برنزه کردن و حمام آفتاب گرفتن در طول درمان خودداری کنید زیرا ممکن است به حداکثر نتیجه ی دلخواه خود نرسید.

اقدامات لازم بعد از لیزر کردن موهای زائد بدن :

بعد از لیزر موهای زائد خود ممکن است کمی احساس سوختگی کنید. کرم مرطوب کننده و کیسه ی یخ بهترین راه حل برای این مشکل می باشد. برای صورت توصیه می شود بعد از لیزر کردن، مراجعه کنندگان به مدت چند روز آرایش داشته باشند. مو های بخش لیزر شده بعد از چهار هفته به طور کامل از بین می رود پس بهتر است از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از قرار گرفتن در نور آفتاب استفاده شود.

اگر کمی جای زخم یا سوختگی بر روی صورت خود دیدید تعجب نکنید زیرا این موضوع در میان افراد با پوست تیره رایج است. این جای زخم ها به ندرت اتفاق می افتد، مراجعه کنندگان برای لیزر موهای زائد در معرض تاول، رنگ رفتگی شدن پوست و ورم موقت پوست می باشند.

منبع : لینک

مترجم و محقق : جواد محمدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.