قبل از تزریق بوتاکس و نکاتی که باید بدانید

مرداد 30, 1397 0
botox-1024x576.jpg

قبل از تزریق بوتاکس باید نکاتی را رعایت کنید که ما آنها را در این مقاله برای شما عزیزان بر میشماریم.

نکاتی که باید قبل از تزریق بوتاکس بدانید

امروزه روش های بسیار زیادی برای رها شدن از شر چین و چروک و خطوط به وجود آمده در پیشانی و دیگر بخش های بدن وجود دارد. معمولا این خطوط بر اثر افزایش سن، عوامل خارجی مانند آلودگی هوا، نبود الگوی مناسب خواب، رژیم غذایی نامناسب و . . . می باشد. خوشبختانه با پیشرفت علم دیگر وجود این چین و چروک ها مشکل بزرگی برای زیبایی افرادی که این خطوط را بر روی صورت و یا دیگر بخش های خود دارند نیست. در حال حاضر، تزریق بوتاکس یکی از بهترین و سریع ترین روش های از بین برنده ی چین و چروک صورت می باشد. این مقاله به بررسی چند سری نکات مهم و کلیدی در مورد تزریق بوتاکس می پردازد و به مراجعه کنندگانی که خواهان تزریق بوتاکس هستند، اطلاعات مفیدی ارائه می دهد.

کلینیک پوست و زیبایی ونوس یکی از برترین کلینیک های ایران است که به شما تزریق بوتاکس را توصیه می کند.

قبل از تزریق بوتاکس
قبل از تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست؟

. بوتاکس اصولا از نوروتوکسینی به نام بوتولونیوم تولید می شود که این ماده توسط باکتری کلسترودیوم بوتولونیوم (Clostridium botulinum)تولید می شود.بوتاکس در زمینه ی پزشکی برای درمان بعضی از شرایط عضلانی و در شاخه ی زیبایی برای از بین بردن چین و چروک توسط ضعیف کردن موقتی عضلات مربوطه مورد استفاده قرار می گیرد. اثرگذاری تمام و کمال استفاده از بوتاکس در صورت استفاده ی دقیق و مناسب این ماده به دست می آید.

اصولا به وجود آمدن چین و چروک بر روی صورت تنها و صرفا وابسته به افزایش سن نیست. همانطور که گفته شد وجود عواملی مانند کمبود خواب و بیدار ماندن تا نیمه های شب، مصرف مشروبات الکلی و یا خوابیدن با صورت آرایش شده می تواند دلایل به وجود آمدن خطوط بر روی صورت هر فرد با هر سنی شود.

در این بخش به بررسی مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس بدانید، می پردازیم.

قبل از تزریق بوتاکس
قبل از تزریق بوتاکس
  1. اصولا سن اهمیت خاصی ندارد:

برای اینکه بتوانید تزریق بوتاکس مناسب و مطلوبی داشته باشید، بهتر است قبل از آن با مشاورین و متخصصین پوست و امراض پوستی کلینیک پوست و زیبایی ونوس مشورتی داشته باشید. این مشاوران بهترین تزریق بوتاکس را فراهم می کنند. این نکته را به یاد داشته باشید که اصولا سن جزو عاملی تعیین کننده برای تزریق بوتاکس نمی باشد. مراجعه کنندگانی با سنین 25 تا حتی 28 ساله نیز وجود داشته اند که به دلیل وجود چین و چروک و خطوط بر روی پیشانی خود، تزریق بوتاکس برای این افراد انجام شده است اما مراجعه کنندگانی با سنین 35 تا 40 سالگی پس از ویزیت متخصصان پوست و امراض پوستی از تزریق بوتاکس منصرف شدند. دلیل مهمی که تزریق بوتاکس صورت می گیرد وجود چین و چروک است نه افزایش سن.

قبل از تزریق بوتاکس
قبل از تزریق بوتاکس
  1. میزان تزریق بوتاکس برای هر فرد متفاوت است:

بعد از زمانی که وارد اتاق برای تزریق بوتاکس می شوید، بر روی میز عمل دراز کشیده و سپس برای شما تزریق بوتاکس صورت می گیرد. اما قبل از آن واحد تزریق بوتاکس شما را اندازه گیری می کنند. اصولا میزان تزریق بوتاکس را با واحد می سنجند. به طور میانگین تزریق بوتاکس چیزی حدود 10 تا 25 واحد است. پس از مشخص کردن میزان واحد تزریق بوتاکس برای مراجعه کننده، به وسیله ی سوزن های بسیار ریز تزریق صورت می گیرد. به عنوان مثال برای تزریق بوتاکس به پیشانی معمولا چیزی حدود ده واحد تزریق بوتاکس برای هر فرد مشخص می شود. این ده واحد در شش بخش متفاوت پیشانی و بین دو ابروهای هر فرد مراجعه کننده توسط سوزن تزریق می گردند.

قبل از تزریق بوتاکس
قبل از تزریق بوتاکس
  1. درست است! تزریق بوتاکس به میزان خیلی کمی درد دارد:

بعد از تزریق بوتاکس به پیشانی فرد مراجعه کننده دو حس به این فرد دست خواهد داد. اولین موضوع سریع بودن فرایند تزریق بوتاکس به پیشانی است. کمی سوزش و درد در ناحیه ی تزریق شده نیز یکی دیگر از مواردی است که برای هر فرد بعد از تزریق پیش می آید. این درد به میزان بسیار اندکی است و بعد از حداکثر چند ساعت پس از تزریق بوتاکس نیز رفع می شود.

  1. انجام فعالیت های ورزشی بلافاصله پس از تزریق بوتاکس اصلا توصیه نمی شود:

متخصصین پوست و امراض پوستی به کسانی که برای تزریق بوتاکس به پیشانی خود مراجعه می کنند می بایست یک سری نکات را به مدت چند ساعت رعایت کنند تا عمل زیبایی آن ها بهترین نتیجه را داشته باشد. به عنوان مثال ایستادن به مدت دو ساعت بلافاصله پس از تزریق بوتاکس به پیشانی برای کسانی که برای اولین بار تزریق انجام داده اند توصیه نمی شود. از خم شدن به مدت طولانی و همچنین کارکردن با عضلاتی که در آن جا تزریق بوتاکس صورت گرفته است خودداری کنید. همچنین به مراجعه کنندگان برای تزریق بوتاکس به پیشانی توصیه می شود که از انجام ورزش های بسیار سنگین که باعث تعریق بسیار زیاد و درگیر شدن ماهیچه ها و عضلاتی که تزریق در آن ها صورت گرفته است خودداری کنند. پس از تزریق بوتاکس به پیشانی، شست و شوی صورت با آرامش و بدون فشار گذاشتن بر روی نواحی تزریق شده به شدت توصیه می شود.

قبل از تزریق بوتاکس
قبل از تزریق بوتاکس
  1. حدود حداقل سه تا پنج روز طول می کشد تا تفاوت را احساس کنید:

همانطور که میزان واحد های تزریق بوتاکس برای هر فرد متفاوت است، طبیعتا میزان ایجاد تفاوت و تاثیر بوتاکس نیز برای هر فرد متفاوت است.

طبق گفته ی دکتر ریتا راکوس متخصص پوست و امراض پوستی از آمریکا به طور معمول سه تا پنج روز حداقل زمان نیاز است تا تفاوت بر روی ناحیه ی تزریق گرفته ایجاد شود. با این وجود حداکثر دو هفته زمان نیاز است تا تاثیر تزریق بوتاکس کاملا برای فرد مراجعه کننده نمایان شود. اما در بعضی موارد به عنوان مثال برای تزریق بوتاکس به پیشانی زمان کم تری ممکن است نیاز باشد.

  1. اثر تزریق بوتاکس بین سه تا هشت ماه بر روی ناحیه ی بوتاکس شده است:

معمولا پس از تزریق بوتاکس به پیشانی و یا حتی دیگر نواحی از صورت یا بدن، نیازی نیست تا از مواد بهداشتی خاصی برای مراقبت از محل بوتاکس شده ی خود بکنید. برای اثرگذار تر بودن تزریق بوتاکس مطلوب است تا از استعمال دخانیات، مصرف مشروبات الکلی ، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و یا حضور در شرایط استرس زا باید به طور جدی خودداری کرد. میزان اثر تزریق بوتاکس چیزی بین سه تا هشت ماه است. در بعضی موارد تا یک سال نیز گزارش شده است اما این اثرپذیری بستگی به توان عضله ای که در آن تزریق بوتاکس صورت گرفته است دارد.

منابع:

تزریق بوتاکس

بوتاکس

مترجم: جواد محمدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.