چگونه می توان از عوارض لیزر موهای زائد چانه جلوگیری کرد؟

مهر 5, 1397 0
13961032023124125.jpg

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عوارض لیزر موهای زائد چانه بپردازیم با ما همراه باشید!

چگونه می توان از عوارض لیزر موهای زائد چانه جلوگیری کرد؟

امروزه لیزر موهای زائد بدن یکی از روش­های مفید و موثر برای از بین بردن موهای زائد به شمار می آید. علت استفاده زیاد از لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد می­تواند این چند مورد باشد، که مزیت­های آن نیز به شمار می آیند:

  • یکی اینکه دقت عمل دارد یعنی می­تواند به طور انتخابی فولیکول‌های موی موجود در ناحیه ای که لیزر درمانی در آن صورت می‌گیرد را هدف قرار دهد و آنها را توسط پرتو نور متمرکز شده لیزر که به ریشه مو تابیده می­شود، از بین ببرد.
  •  دوم اینکه سرعت عمل، که در این روش می توان در هر ثانیه به اندازه یک سکه از پوست را  تحت تاثیر قرار دهیم و از شر موهای زائد خلاص کنیم.
  • همچنین اثر بخشی این روش طولانی مدت است و گاهی به طور لفظی دائمی گفته می‌شود.
پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد
پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد

البته باید این مورد را به خاطر بسپارید که لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد بدن به صورت ۱۰۰% نیست بلکه ۹۰ تا ۸۰% موهای زائد بدن را از بین می‌برد و این لیزر موهای زائد بدن تا تقریبا ۸ جلسه به طول می­انجامد تا اثر و نتیجه آن را بتوان مشاهده کرد.

بر روی پوست­های سفید با موهای تیره بهترین نتیجه را می­دهد. ولی برای پوست­هایی با موهای قرمز، خاکستری، روشن و بلوند لیزر به خوبی جواب نمی‌دهد. برای پوست­های تیره نیز نوعی از لیزر به نام اندیاگ جواب می­دهد.

هنگام استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد چانه، زیر بغل، خط بیکینی، دست ها و سایر نواحی بدن باید نکات ایمنی را برای حفظ سلامت خود رعایت کنیم.

حتما به یاد داشته باشید که به مراکز و کلینیک­های پزشکی و لیزر درمانی معتبر و مجهز مراجعه کنید و هنگام استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار ما قرار می­دهد استفاده کنیم. همچنین هنگام لیزر از دستگاه­های خنک کننده استفاده شود تا جای زخم و قرمزی و تورم پس از لیزر کمتر روی پوست باقی بماند. همچنین دقت کنیم که کلینیکی که انتخاب می کنید برای لیزر درمانی حتما دارای دستگاه­های تهویه قوی باشد تا این هوای آلوده و بوی نامطبوعی که از لیزر متصاعد می­شود به بیرون هدایت شود و مشکلی برای مراجعه کننده و همچنین خود تکنسین پیش نیاید.

این نکته قابل توجه است که استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد باعث ایجاد بیماری و یا این تفکر که در بدن ایجاد سرطان می کند، نمی­شود. تاکنون موردی در این باره گزارش نشده است. استفاده از لیزر و دستگاه­های آن برای از بین بردن موهای زائد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA مورد تایید قرار گرفته است.

لیزر موهای پشت لب
نکات قبل از لیزر موهای زائد

در مورد هزینه‌های مربوط به لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد بدن باید این نکته را حتما توجه داشته باشید که معمولاً به طور متوسط لیزر درمانی افرادی که به این مراکز و کلینیک­ها مراجعه می‌کنند بین ۳ تا ۷ یا ۸ جلسه طول می­کشد تا موهای زائد بدن خود را از بین ببرند و در دراز مدت این موها بسیار کم شده و یا کلاً از بین می‌رود و احتیاجی به خریدن ژیلت، اپیلاسیون، وکس و شمع نیست.

 بنابراین شما می­توانید در مدت طولانی­ تر پوست خودتان را تمیز نگه دارید و هزینه آن در دراز مدت به نفع شماست و به صرفه .

لیزر موهای زائد بدن یک روش غیر تهاجمی است که در آن ریشه موها مورد حمله نور لیزر قرار می­گیرد و باعث می­شود در ابتدا کم شدن موهای بدن کم شود و در نهایت موجب از بین رفتن موهای زائد بدن می­شود و البته باید بدانید که موهای زائد دوره نقاهت ندارد و شما می­توانید بلافاصله بعد از انجام آن فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.

بعد از انجام لیزر درمانی ممکن است بر روی پوست خود قرمزی، پوسته پوسته شدن، لکه، جای اسکار و زخم، خارش و بی حسی و درد ایجاد شود اینها همگی امری طبیعی و موقتی هستند و با مراجعه به پزشک و گرفتن پمادها و داروهای مخصوص می­توان روند بهبودی آن­ها را سریع­تر کرد. همچنین هنگامی که لیزر درمانی بر روی پوست شما انجام گرفته باید در معرض نور خورشید قرار نگیرید و اگر مجبور هستید که در معرض نور شدید خورشید قرار بگیرید باید از کرم­های ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید. و همچنین اگر سوختگی در نواحی که لیزر درمانی انجام داده اید، اتفاق افتاد، می­توانید از کمپرس آب سرد برای کاهش ناراحتی و درد استفاده کنید.

هنگام انجام لیزر ممکن است احساس بی حسی، درد، سوزش و خارش در فرد ایجاد شود که تحمل درد هر فردی می­تواند متفاوت باشد. آستانه درد هر فردی با دیگری فرق می­کند. بنابراین گاهی پزشکان و تکنسین­ها برای این کار از بی حس کننده های موضعی برای کمتر کردن ناراحتی و درد ناشی از لیزر درمانی استفاده می­کنند.

لیزر موهای زائد چانه
لیزر موهای زائد پشت لب

یکی از مناطق که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد آن استفاده می­شود، چانه است. به این صورت که هنگام استفاده از لیزر برای موهای زائد چانه نوری متمرکز شده لیزر وارد فولیکول مو می­شود و آن را تحت تاثیر قرار می­دهد و باعث می­شود که این لیزر به رنگدانه ملانین مو وارد شده و جذب آن شود و ریشه مو را بخیر کند. همین طور که می­دانید این لیزر به رنگدانه های موجود در مو جذب می­شود بنابراین هر چه که مو تیره تر باشد لیزر را بهتر جذب می کند و نتیجه بهتری روی حذف و نابودی مو خواهد داشت.

لیزر موهای زائد صورت تهاجمی است یا غیر تهاجمی؟

از آنجا که چانه یکی از اعضای صورت  به شمار می‌آید و چهره و صورت در زیبایی فرد نقش بسزایی دارد و باعث می­شود که اعتماد به نفس فرد را نسبت به خود بالا برود، بنابراین باید از شر موهای زائد چانه خلاص شویم. یکی از بهترین و موثرترین روش­ها، استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد چانه است. زیرا دقت و سرعت عمل بهتری دارد و نتیجه آن برای مدت طولانی تری بر روی بدن و پوست باقی می­ماند و همچنین در کل هزینه کمتری پرداخت می‌شود نسبت به سایر روشها.

و چون لیزر یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن موهای زائد محسوب می­شود، بنابراین هیچگونه جراحی صورت نمی‌گیرد و رد بخیه ای، خراشیدگی و بریدگی نیز ایجاد نمی‌شود.

لیزر موهای زائد پشت لب
لیزر موهای زائد پشت لب

هنگام استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد چانه  باید از عینک مخصوصی که پزشکی در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید زیرا نشانه یک از اجزای صورت و به چشمهای نزدیک عمل لیزر باعث آسیب رساندن به چشم شبکیه چشم می‌شود هر جلسه لیزر موی زاید چون ممکنه که حدوداً پنج دقیقه طول بکشد

همانطور که قبلاً گفتیم به دلیل اینکه چانه در صورت قرار دارد و چهره یکی از عوامل بسیار مهم در زیبایی به شمار می رود، بنابراین بهتر است که  لیزر موهای زائد را در یک مرکز تخصصی لیزر خوب و مجهز انجام دهید تا کمتر دچار آسیب­ها و عوارض جانبی ناشی از لیزر شوید.

ممکن است هر فردی هنگام استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد چانه خود تجربه متفاوتی را داشته باشد. افراد پوست­های متفاوت و موهای متفاوتی دارند. مثلا فردی که پوست روشن با موهای تیره دارد بهترین نتیجه را می­تواند از انجام لیزر بر روی موهای زائد چانه خود داشته باشد و همچنین اگر فردی رنگ پوست تیره داشته باشد ممکن است عوارضی مانند اسکار کلوئید، تورم، هیپو پیگمنتیشن را بر روی پوست خود تجربه کند.

منبع : webmd


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.