درمان سلولیت

تیر 11, 1397 0
pi96-1.jpg

درمان سلولیت

توسط خبر گذاری و سایت رسمی JOLENE EDGARخبر بدی در مورد درمان سلولیت منتشر شده است . که این خبر در مورد درمان سلولیت از این قرار است؛ پزشکان هنوز درمان صد در صدی را برای سلولیت پیدا نکرده اند.

بعد از شنیدن و درک این خبر بد در مورد درمان سلولیت واقعیتهایی را هم در این مورد باید بدانیم که حدود 85 درصد از بانوان بالای 20 سال از سلولیت رنج برده و به گونه ای دچار بیماری سلولیت هستند . به این ترتیب، کار ها یی هستند مانند ورزش ها و انجام روش هایی که می تواند برای کاهش شکل ظاهری سلولیت و یا حتی درمان مقطعی این بیماری یعنی ( سلولیت ) انجام داد . البته ابتدا برای انجام هرکاری باید سلولیت را شناخت و فهمید که چه نوع بیماری است . چگونه عمل می کند و راه درمان آن چگونه است .

سلولیت چیست؟

همان طور که میدانید  زیر پوست انسان  یک شبکه از رشته های بافت همبند وجود دارد، به نام septa e، که چربی را در خود و اطراف خود نگهداری می کنند. اگر این شبکه های نام برده به طور قوی و محکم در کنار هم با انسجام کامل بافته نشده باشند (که ممکن است این مشکل ژنتیکی باشد )، چربی می تواند بین آنها نفوذ کند و کم کم جایی برای خود در میان آن بافت محکم پیدا کند  و کم کم باعث ایجاد موج های ریز و درشتی در سطح پست شود که همین موج ها سلولیت نام دارد .

سلولیت در زنان  نسبت به مردان بیشتر است . چرا که آن منافذ نامبرده در پوست آقایان تنگ تر اند. و همچنین  زنان دارای پوست نازک تری نسبت به مردان هستند  و همچنین در بدن بانوان هورمون هایی وجود دارد  که می تواند روی اندازه سلول های چربی و قدرت آن شبکه های زیر پوستی تاثیر بگذارد.

همچنین برای درمان سلولیت شخصی به نام مولوی ونر، متخصص پوست دانشکده پزشکی هاروارد می گوید: “شما باید از چربی ها خلاص شوید و اساسا ساختار داخلی پوست را تغییر دهید. تا در نهایت شاید موفق به درمان سلولیت شوید” . عاملی دیگر هم در درمان سلولیت موثر است که آن کاهش وزن است .

درمان سلولیت
درمان سلولیت

درمان سلولیت با کاهش وزن :

از آنجا که نیمی از علت به وجود آمدن سلولیت و دلیل اصلی سلولیت چربی است به نظر می رسد که از دست دادن وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش کمک بسیاری به درمان سلولیت می کند. زیرا کاهش وزن آن هم به وسیله ی رژیم غذایی باعث کاهش شدیدی و از بین رفتن قسمتی از چربی های بدن می شود . و با از بین رفتن چربی ها که خود تنها دلیل به وجود آمدن سلولیت است می توان سلولیت را درمان کرد . اما این بستگی به کشش پوست شما دارد.

Wanner یکی از معتبر ترین پزشکان در این موضوع می گوید : تمام این موضوع و درمان سلولیت بستگی به نوع پوست بدن شما دارد و “اگر پوست شما پس از کاهش وزن شل شده و یا پر از ترک شود و نتواند خود را ترمیم کند درمان سلولیت ممکن نیست . یکی دیگر از راه های بهبود و یا درمان سلولیت لوسیون است.

درمان سلولیت با لوسیون :

ساده ترین و کوتاه مدت ترین روش برای بهبود ظاهر سلولیت، استفاده از لوسیون است . لوسیون به گونه ای عمل می کند که با ویتامین هایی که درون خود دارد از قبیل ginkgo و ویتامین C، که هر دو ممکن است گردش خون را به حداقل برساند و موجب سفت شدن پوست شوند. به تدریج پوست را ضخیم کرده و مانع از ایجادسلولیت های پا می شود .البته موارد دیگری هم برای بهبود سلولیت و یا حتی درمان سلولیت وجود دارد که با انجام ان ها سلولیت یا به طور نسبی درمان می شود و یا پوست به گونه ای خود را جمع می کند که دیگر سلولیت ها قابل دیدن نباشند.

مقالات ما را دنبال کنید…

منبع: لینک


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.