تزریق بوتاکس

تیر 4, 1397 0
Botox-1200x800.jpg

تزریق بوتاکس :

در عصری که ما زندگی می کنیم زیبایی و زیبا بودن یکی از مهم ترین موارد زندگی محسوب می شود البته بیشتر برای خانوم ها. تغییر چهره و یا زیبایی با انجام عمل هایی بر روی صورت و بدن انجام می شود. که بعضی از آنها تهاجمی هستند مانند عمل هایی که با تیغ جراحی انجام می شود و نیاز به بیهوشی دارد و دسته دوم عمل های غیر تهاجمی است که در این عمل ها نیازی به تیغ جراحی بیهوشی و خون ریزی نیست. که صد در صد عمل های نوع دوم یعنی عمل های غیر تهاجمی در نزد مردم محبوبیت بیشتری دارند. که یکی از پر طرفدار ترین آنها تزریق بوتاکس است.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوع ضعیف شده از یک سم است. سمی به نام بوتولینیوم. البته که هر گاه نام سم به میان می آید و آن هم برای تزریق به بدن کمی نگران کننده و ترسناک به نظر می رسد .ولی هیچ جای نگرانی و ترس وجود ندارد . زیرا این سم بسیار رقیق و ضعیف شده و در دوزهای کنترل شده و دقیق وارد بدن می شود. پس هرگاه که نام تزریق بوتاکس آورده می شود به هیچ عنوان نگران نشوید.

تزریق بوتاکس چگونه باعث زیبایی می شود؟

بوتولینیوم توکسین نوع  A که با اسامی تجاری گوناگون مثل بوتاکس، دیسپورت، زئومین، نورونوکس و … تولید و عرضه می شود، سم یک باکتری است و برای اهداف درمانی یا زیبایی از آن استفاده می شود. عمل اصلی بوتاکس کاهش یا توقف حرکات در ماهیچه ها  و یا به عبارتی دیگر فلج کردن موقتی ماهیچه ها است و اثر آن فقط در چروک هایی است که با حرکت ایجاد شده و در چروکهای ثابت (بدون حرکت) تاًثیری ندارد. برهمین اساس تزریق  بوتاکس کوچکترین تاثیری بر پوست نداشته و فقط با بی حرکت کردن ماهیچه ها باعث می شود پوست ظاهر بهتری داشته باشد. درواقع : تزریق بوتاکس هیچ نقشی در جوان سازی پوست یا پرکردن عمق چروک ندارد. پس از تزریق بوتاکس محل چین خوردگی پوست و یا همان محل تزریق  بوتاکس شروع به کاهش حرکت کرده و در صورتیکه چین خوردگی خیلی کم و از زمان تشکیل آن مدت زیادی نگذشته باشد، محو شده ودر غیراینصورت چین محو نمی شود ولی ملایم تر دیده می شود. (این حالت به چند هفته زمان نیاز دارد. (البته شایان ذکر است که گفته شود این تزریق عمر همیشگی ندارد و هر چند ماه یک بار باید تکرار شود. پزشکان عمر متوسط تزریق بوتاکس را 6 تا 7 ماه اعلام کرده اند.)

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس :

این تزریق به خودی خود هیچ عارضه و یا عوارضی ندارد و تنها چیزی که این تزریق ممکن است در پی داشته باشد مواردی مانند :

  1. تزریق بیش از اندازه که ممکن است به عضلات آسیب برساند.
  2. تزریق در محل نادرست و اشتباه
  3. رایج ترین اتفاقی که ممکن است در هنگام تزریق بوتاکس رخ دهد نشت و انتشار سم بوتاکس به محل هایی ست که مد نظر پزشک نبوده است که باعث بی حرکتی عضلاتی می شود که به هیچ عنوان نباید فلج شوند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.