تزریقات بوتاکس و اطلاعات جامع مربوط به آن

مرداد 28, 1397 0
5a61a951688ea.jpg

تزریقات بوتاکس را با ونوس شرق تجربه کنید.

تزریقات بوتاکس و اطلاعات جامع مربوط به آن

امروزه روش های بسیار متعددی برای عمل های زیبایی وجود دارد. تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت با انواع متفاوت و متعددی از عمل های زیبایی روبرو می شوید. انواع مختلف و هزینه های متفاوت این عمل های زیبایی ممکن است مراجعه کنندگان را در انتخاب صحیح دچار مشکل کند. به عنوان مثال برای یک عمل زیبایی ساده مانند از بین بردن چین و چروک چندین نوع راه های مختلف وجود دارد. از راه های قدیمی مانند عمل های جراحی بسیار دردناک و پرهزینه تا عمل های بسیار سریع، ساده و با اثرگذاری بیشتر را به راحتی می توان سراغ آن ها رفت. کلینیک پوست و زیبایی ونوس یکی از برترین کلینیک های ایران است که به شما تزریق بوتاکس را توصیه می کند. این روش یکی از بهترین و سریع ترین روش های از بین برنده ی چین و چروک می باشد. این مقاله به بررسی تزریق بوتاکس و اطلاعات کلی در مورد آن می پردازد. با کلینیک پوست و زیبایی ونوس به زیبایی را به خود هدیه دهید.

تزریقات بوتاکس
تزریقات بوتاکس

بوتاکس چیست؟

بوتاکس اصولا از نوروتوکسینی به نام بوتولونیوم تولید می شود که این ماده توسط باکتری کلسترودیوم بوتولونیوم (Clostridium botulinum) تولید می شود.بوتاکس در زمینه ی پزشکی برای درمان بعضی از شرایط عضلانی و در شاخه ی زیبایی برای از بین بردن چین و چروک توسط ضعیف کردن موقتی عضلات مربوطه مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت استفاده ی درست و مناسب از بوتاکس اثرگذاری آن بیشتر می شود.

در این مقاله به کارایی تزریق بوتاکس و اطلاعات کلی درمورد آن می پردازیم.

تزریقات بوتاکس
تزریقات بوتاکس

حقایقی خلاصه  وار درمورد بوتاکس و تزریقات بوتاکس:

 • تزریقات بوتاکس مشهورترین روش عمل زیبایی در جهان است که طبق آمارهای موجود از سال 2013 سالانه بیش از شش میلیون نفر تزریق بوتاکس را در سرتاسر جهان انجام می دهند. ایران یکی از مشتری های پر و پا قرص تزریق بوتاکس محسوب می شود.
 • بوتاکس از باکتری کلسترودیوم بوتولونیوم ساخته شده است که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد و به طور کلی غیر سمی و بی خطر است.
 • بوتولونیوم توکسین که توسط تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط لبخند، چین و چروک و . . . وارد صورت می شود، در اصل عضلات زیر این نواحی را بی حس می کند و به همین دلیل دیگر چین و چروکی در آن نواحی دیده می شود.
 • از تزریقات بوتاکس برای درمان افرادی که بیش از حد عرق می کنند، میگرن، اختلالات ماهیچه ای و دیگر اختلالات مثانه و شکم مورد استفاده می شود
 • تنها یک گرم از بوتولونیوم توکسین می تواند باعث مرگ بیش از یک میلیون نفر شود! دو کیلوگرم از این ماده نیاز است تا به وسیله ی آن بتوان کل انسان های موجود در کره ی زمین را به قتل رساند!!!
تزریقات بوتاکس
تزریقات بوتاکس

تفاوت بوتاکس با تزریق ژل:

اصلی ترین تفاوت تزریق ژل با بوتاکس در ماده ای است که در صورت یا دیگر نواحی تزریق می گردد. در بوتاکس عضلاتی که باعث تولید چین و چروک می شوند را با تزریق نوعی باکتری بی خطر که نام آن همانطور شاره شد بوتولونیوم توکسین است ضعیف می کنند اما در تزریق ژل هیچ گونه تضعیف سازی ماهیچه ای وجود ندارد. در تزریق ژل این مواد پرکننده مستقیما به چین و چروک تزریق می شوند و سطح پوست را صاف و ظاهری جوان ایجاد می کنند. مدت دوام بوتاکس چیزی بین پنج تا هشت ماه است در

تزریقات بوتاکس
تزریقات بوتاکس

حالی که تزریق ژل حدود چهار تا بعد از شش ماه نیز اثر آن برای مراجعه کننده باقی می ماند.

 

کارایی بوتاکس و تزریقات بوتاکس:

جدا از مرگبار بودن بوتولونیوم توکسین که در بالا اشاره شد، این ماده ویژگی های خاص خود در زمینه ی زیبایی را دارد که در این زمینه کاملا بی خطر است. بوتولونیوم توکسین می تواند به راحتی در بدن انسان ها به میزان بسیار کم و جزیی وارد شود و به سلول های عصبی ماهیچه ها سیگنال داده و درنهایت منجر به بی حس شدن موقت ماهیچه ها شوند. تزریق بوتاکس یکی از بهترین و کاربردی ترین عمل های زیبایی در جهان است.

با تزریق بوتاکس و وجود بوتولونیوم توکسین در آن باعث عدم تحریک در آزادسازی استیلکولاین در بدن می شود که درنهایت باعث عدم حرکت و درگیری عضلات در آن ناحیه  تزریق شده می گردد.

تزریقات بوتاکس
تزریقات بوتاکس

استفاده ی بوتاکس و تزریق آن:

به طور کلی بوتاکس برای جلسات درمانی  و عمل های زیبایی رفع چین و چروک و خطوط اضافی موجود بر روی صورت که باعث اثرگذاری منفی بر روی زیبایی و جوانی فرد می گذارد، استفاده می شود. جدای استفاده ی زیبایی بوتاکس برای استفاده های پزشکی درمانی مانند دوبینی چشم(لوچی)، میگرن، درمان تعریق زیاد بدن و همچنین عدم دفع کامل مثانه مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق بوتاکس بیش از 20 نوع استفاده ی پزشکی درمانی دارد که اثرات آن هم چنان تحت تحقیق و بررسی است. بوتولونیوم توکسین موجود در توکسین برای درمان بیماری های متعددی استفاده می شود. چند مورد از اثرات بوتولونیوم توکسین بر روی بیماری ها عبارتند از:

 • اسپاسم پلک های چشم(Blepharospam)
 • اسپاسم شدید عضلات گردن
 • میگرن های شدید
 • تعریق شدید بدن
 • دوبینی چشم
 • فعالیت بیش از حد مثانه

نحوه ی اثرگذاری تزریق بوتاکس:

بوتولونیوم توکسین را با پودر در محلول نمکی آغشته می کنند و به طور مستقیم در بافت عضلانی عصبی محلی که قصد از بین بردن چین و چروک آن را دارید، تزریق می کنند. حدود 24 تا 72 ساعت زمان نیاز است تا بوتولونیوم توکسین اثرگذاری خود را داشته باشد. در برخی از شرایط نادر، ممکن است اثرگذاری تزریق بوتاکس و بوتولونیوم توکسین موجود در آن تا پنج روز طول بکشد. تزریق بوتاکس برای زنان حامله و شیرده توصیه نمی شود. همچنین تزریق بوتاکس برای افرادی که نسبت به دارویی خاص و یا هرگونه ترکیبات مربوط به تزریق بوتاکس حساسیت دارند، توصیه نمی شود.

تزریق بوتاکس جزو یکی از عمل های زیبایی بدون درد و آسان شاخه ی زیبایی در پزشکی است که میزان عوارض جانبی این روش بسیار محدود و کم است. در شرایط غیرمعمول  ممکن است به دلیل نوعی پیش زمینه ی ژنتیکی نسبت به تزریق بوتاکس می تواند مانع از اثرگذاری این روش بر روی مراجعه کننده شود. تنها یک درصد از مراجعه کنندگان تزریق بوتاکس ممکن است بدن آن ها در برابر بوتولونیوم توکسین آنتی بادی ترشح کرده و مانع اثرگذاری تزریق بوتاکس شوند.

منبع:

تزریق بوتاکس

مترجم: جواد محمدی

 

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.