بوتاکس | تزریق بوتاکس | اطلاعات کلی درباره ی تزریق بوتاکس

مرداد 30, 1397 0
avarezbotax.jpg

اطلاعات کلی درباره ی تزریق بوتاکس

امروزه تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین و معروف ترین عمل زیبایی در سرتاسر جهان شده است. این نکته را نباید فراموش کرد که تزریق بوتاکس همانند سایر عمل های زیبایی ویژگی های بسیار زیادی دارد. اما در کنار این ویژگی ها مضرات و عوارض جانبی خاص خود را دارند. البته با پیشرفت علم و وجود داروها و درمان های متعدد این عوارض جانبی و مضرات موقتی خواهند شد. این مقاله به بررسی عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل برای مراجعه کنندگان به وجود آید، می پردازد. اتفاقاتی که در طول عمل تزریق بوتاکس و اقداماتی که باید پس از این نوع تزریق انجام دهید نیز از مواردی است که در این مقاله به آن اشاره شده است. کلینیک پوست و زیبایی ونوس یکی از برترین کلینیک های ایران است که با برترین متد و متخصصینی زبده تزریق بوتاکس را به بهترین نحو ممکن و کمترین میزان آسیب و عوارض جانبی انجام می دهد.

تزریقات بوتاکس

حقایقی در مورد تزریق بوتاکس:

  • بوتولونیوم توکسین ماده ای در بوتاکس است که بیش از یک قرن پیش کشف شده است و بیش از پنجاه سال برای موارد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. تنبلی چشم) Strabismus) و یا عدم توانایی پلک زدن صحیح(Blepharospasm) و گردن درد از مواردی است که برای رفع چنین مشکلاتی از این نوع تزریق استفاده می کنند.
  • از سال 2002 این نوع تزریق برای از بین بردن خطوط و چین و چروک میان دو چشم و پیشانی مورد قبول استفاده قرار می گرفت. امروزه چیزی حدود 11 میلیون مراجعه کننده برای این نوع تزریق به کلینیک های پوست و زیبایی در سرتاسر جهان مراجعه می کنند.
  • یک برداشت اشتباه در مورد تزریق بوتکس این است که این عمل در واقع برای بی حس کردن موقت عضلات صورت است. در واقع برای انجام این کارنیازمند مقدار بسیار زیادی بوتاکس هستیم. اما در واقع اکثر متخصصان پوست و امراض پوستی برای تزریق بوتاکس تنها همان به همان ناحیه تزریق را انجام خواهند داد.
  • هنگامی که مراجعه کنندگان برای تزریق بوتاکس به کلینیک های پوست و زیبایی مراجعه می کنند، پس از عمل اصلا دیگر متوجه نخواهند شد که تزریقی صورت گرفته است، اما چهره ی آن ها جوان تر و شاد تر به نظر می رسد.

تزریقات بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس:

اصولا مراجعه کنندگانی که برای تزریق بوتاکس به کلینیک های پوست و زیبایی مراجعه می کنند، باید حدود پنج تا ده دقیقه بر روی تخته ی عملی که تزریق بوتاکس صورت گرفته است، دراز کشیده و استراحت کنند. پس از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن مداوم به مدت دو تا چهار ساعت باید خودداری نمود. اگر کبودی و خون مردگی در اطراف ناحیه ی بوتاکس شده صورت گرفت( به ندرت اتفاق می افتد)، می توانید از مصرف داروهایی همانند آسپرین، استامینوفن، ایپوپروفن، ناپروکسن، ادویل و . . . خودداری کنید. با مصرف نکردن این داروها میزان کبودی به حداقل ممکن خود می رسد.

بعضی از متخصصین پوست و امراض پوستی مراجعه کنندگان را برای کار با آن عضلاتی که بوتاکس کرده اند( درگیر کردن عضلات)، تشویق می کنند و برعکس این موضوع نیز می باشد. بسیاری از متخصصین به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند تا به مدت چند روز از درگیر کردن عضلات بوتاکس شده خودداری کنند. بسیاری از متخصصین پوست و امراض پوستی به منظور جلوگیری از افزایش احتمال کبودی در محل بوتاکس شده به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند تا از انجام هرگونه فعالیت سنگین خودداری کنند.

تزریقات بوتاکس

خطرات و مضرات تزریق بوتاکس:

معمولا خطرات و مضرات این نوع تزریق بسیار نادر و کم هستند. از جمله مضرات تزریق بوتاکس را می توان به سردرد، انفولانزا و یا درد در ناحیه ی بوتاکس شده می توان اشاره کرد. در بعضی از موارد نادر ممکن است فرد مراجعه کننده برای این نوع تزریق با افتادگی پلک مواجه شود. برای جلوگیری از اتفاق افتادن چنین موردی بهتر است متخصصین پوست و امراض پوستی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند، پلک های مراجعه کنندگان را مورد بررسی قرار دهند تا متوجه شوند آیا گزینه ی خوبی برای تزریق بوتاکس هستند یا خیر. در صورت عدم آزمایش مراجعه کنندگان ممکن است باعث افتادگی پلک مواجه شوند که این موارد بسیار نادر است. تنها چیزی کم تر از پنج درصد از مراجعه کنندگان این نوع تزریق ممکن است با افتادگی پلک روبرو شوند. بسیاری از این موارد پس از تزریق بوتاکس به ندرت اتفاق می افتند و با گذر زمان کوتاهی این مشکلات رفع می شوند.

اخیرا نگرانی مبنی بر پس زدن تزریق بوتاکس در بدن گزارش شده است. پس زدن تزریق بوتاکس به معنی به عقب برگشتن این ماده به سیستم عصبی بدن و اثرگذاری نامناسب و مخرب بلند مدت می باشد. اخیرا در ایتالیا مطالعاتی درمورد ماده ی خام توکسین صورت گرفته است که این آزمایش بر روی حیواناتی مانند موش نیز صورت گرفته شده است. با انجام این آزمایش ببر روی حیوانات محققان دریافتند که پس از تزریق این ماده به بدن حیوانات، این ماده به بیش از 150 نقطه بیش تر از سایر تزریقاتی که در عمل های زیبایی دیگر صورت می گیرد در بدن این موجودات پخش می شود.

تزریقات بوتاکس

با این وجود همچنان سازمان غذا و داروی آمریکا بخش ارزیابی ترکیبات داروها همچنان نگرانی خود را درمورد توکسین دارند.  مهم ترین نگرانی این نهاد پخش شدن توکسین در دیگر نقاط بدن است که در نهایت ممکن است منجر به مرگ به دلیل تنگی نفس و عدم توانایی در نفس کشیدن به وجود می آید. این موضوع را فراموش نکنید که به وجود آمدن چنین مشکلاتی بسیار نادر است و درصد اتفاق افتادن ان ها چیزی کم تر از یک درصد است. اما برای پیشگیری از به وجود آمدن احتمالی مشکلات بهتر است قبل از آن با متخصصین پوست و امراض پوستی مشورت کرده و از نگرانی های خود با این افراد صحبت کنید. پس از تایید متخصص مربوطه می توانید تزریق بوتاکس را انجام دهید.

ویژگی های تزریق بوتاکس

نکته ی دیگری که باید برای جلوگیری از به وجود آمدن این نوع تزریق به وجود می آید باید مد نظر داشت این است که اگر مراجعه کنندگان این نوع تزریق به تخم مرغ حساسیت دارند، بهتر است از این نوع تزریق خودداری کنند زیرا یکی از مواد تشکیل دهنده ی این نوع تزریق برای تزریق آلبومین می باشد که یکی از عناصر مهم تخم مرغ است.

تزریقات بوتاکس

همچنین خانوم های باردار توصیه می شود، به منظور جلوگیری از به وجود آمدن خطرهای احتمالی برای خود و جنین در طول بارداری از این نوع تزریق خودداری کنند.

کلینیک پوست و زیبایی ونوس یکی از برترین کلینیک های ایران است که با بهترین متخصصین و با مناسب ترین تجهیزات، این نوع تزریق را برای شما انجام خواهد داد.

منبع:

بوتولونیوم

مترجم: جواد محمدی


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تماس با ما

آدرس: نارمک، چهار راه تلفنخانه، ابتدای خیابان ثانی شرقی، پلاک 250

تلفن: 77972553 021 – 88451343 021

ایمیل: info@venouse.com

درباره ما

ما اینجا هستیم تا بهترین و تخصصی ترین خدمات پوست، مو و زیبایی را به شما عزیزان ارائه دهیم…
وقت را غنیمت بشمارید و همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.